Ar žinote, kad..?

◊ 

… Brazilijos mieste San Paule, kuriame vyko paskutinysis 2005 m. “Formulės-1” čempionato etapas, du aukščiausios klasės viešnamiai, per lenktynių savaitgalį tikėjęsi sulaukti klientų antplūdžio, buvo uždaryti lenktynių išvakarėse po to, kai pernelyg atvirai nusprendė save reklamuoti. Mieste du viešnamiai vykdė plataus mąsto reklamos kampaniją, pranešdami apie savo paslaugas daugiau nei trisdešimtyje lauko reklamos stendų. Vieno iš bordelių reklamoje buvo vaizduojama moteris, oraliniu būdu patenkinanti vyrą, vilkintį lenktynininko uniformą, bei frazė portugalų ir anglų kalbomis: “Ar žinai, kas vyksta po apdovanojimų ceremonijos?”. Kito bordelio reklaminės kompanijos veidas buvo pusnuogė mergina, o frazė – “Emocija kiekviename posūkyje”. Du minėti viešnamiai – “Romanza” ir “Cafe Millenium” – buvo uždaryti duris užvertus cemento blokais. 

… kartą “Formulės 1” lenktynininkas Davidas Coulthardas po Kandos GP varžybų taip atskirto jį kalbinusiai TV reporteriai, jog po reportažo į televiziją puolė skambinti visuomenės dorove susirūpinusios moteriškės. ITV televizijos žurnalistė keliskart techninio aptarnavimo zonoje viršijusio greitį škoto paklausė, ar jis jau išmoko laiku paspausti greičio ribojimo mygtuką boksuose. D. Coulthardas nedvejodamas atsakė: “Įsivaizdavau, kad tai tavo speneliai, dėl to spaudžiau mygtuką palengva ir švelniai”.

… 2005 m. liepą Miunchene įvyko draugiškos jaunimo iki 17 metų varžybos tarp Miuncheno “Bayern” ir Izraelio-Palestinos rinktinių jaunuolių. Jaunosios “Bayern” žvaigždės laimėjo rezultatu 4-0, tačiau svečiai iš Artimųjų rytų nepasidavė be kovos ir pelnė žiūrovų simpatijas už parodytą ryžtingumą. Po varžybų ant vartų buvo pakabintas milžiniškas rankšluostis, kuriame arabų, jidiš (Izraelio), anglų ir vokiečių kalbomis buvo užrašytas žodis “TAIKA”. Varžybų metu buvo imtasi griežtų saugumo priemonių. Stebėti šias rungtynes buvo atvykęs Izraelio ministro-pirmininko pavaduotojas Šimonas Peresas. Apie 40 tūkstančių mokinių iš visos Bavarijos gavo laisvą dieną nuo mokslų, kad galėtų pasižiūrėti šias rungtynes. 800 autobusų su moksleiviais atvyko į Miuncheną stebėti varžybų.  Likusieji mokiniai stebėjo tiesioginę transliaciją iš “Allianz Arena” stadiono savo klasėse. Toks buvo Bavarijos švietimo ministerijos nurodymas.

… legendinis futbolininkas Diego Maradona patvirtino, jog 1990 metų pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalio rungtynėse Argentina – Brazilija argentiniečiai padavė brazilų gynėjui Branco vandens su migdomaisias. Esant beveik 40 laipsnių karščio, Turine vykusiose rungtynėse persvarą turėjo brazilai, bet argentiniečių puolėjas C. Caniggia įmušė pergalingą įvartį. Dar pirmame kėlinyje traumą gavus vienam iš argentiniečių, brazilas Branco pauzės metu atsigėrė iš butelio, kurį jam padavė argentiniečių medikas. Branco po dviejų dienų pareiškė, kad atsigėrus jis jautėsi mieguistas ir blogai jautėsi. Buvęs Argentinos rinktinės žaidėjas Oscaras Ruggeri po keleto metų Branco prisipažino, kad butelys buvo skirtas visiems brazilams, tikintis, kad Branco duos atsigerti ir komandos draugams.

… geriausias 2005 m. Lietuvos futbolininkas Deividas Šemberas 1994 m. dalyvavo pasaulio futbolo čempionate JAV? Tuomet jam buvo 16 metų.

“Dalyvavau, bet ne kaip žaidėjas, o kaip “Fair Play” vėliavos nešėjas. Buvo organizuotas konkursas ir aš jį laimėjau, vienintelis iš Lietuvos. Gerai prisimenu tas rungtynes. Tai buvo mačas tarp Brazilijos ir Kamerūno. Stovėjau šalia tokių žaidėjų kaip Dunga, Bebeto, Romario. Tas vaizdas dar šiandien stovi prieš akis. Pirmą kartą gyvai pamačiau tokius žaidėjus! Tiesa, pats niekada nesirgau už Braziliją. Labiau linkęs palaikyti Europos komandas, kurios yra artimesnės. Brazilų futbolas imponuoja, bet niekad nesirgau už juos.”

… sensacinga Velso rinktinės pergalė 2005 m. vasarį principingose regbio rungtynėse prieš Angliją vienam sirgaliui vos nekainavo gyvybės. 26 metų Jeffas Hewishas, stebėjęs šias istorines rungtynes savo draugų kompanijoje viename iš Pietų Velso klubų, pažadėjo, kad jei anglai bus nugalėti, jis nusipjaus savo sėklides. Jeffas beveik nerizikavo, nes Velso rinktinė paskutinįkart Anglijos komandą nugalėjo Kardife, kada J. Hewishui buvo tik 14 metų. Šį kartą velsiečiai laimėjo rezultatu 11:9. Išgėrusi kompanija netrukus ėmė švęsti pergalę, pamiršę apie savo draugo juokais duotą pažadą. Tačiau sukrėstas J. Hewishas tylomis paliko klubą ir iškeliavo namo, kur be ilgų dvejonių nusipjovė sau kapšelį aštriu peiliu. Po viso to jis nugabeno savarankiškai amputuotą organą atgal į barą ir pademonstravo jį draugams. Anot įvykio liudytojų Jeffas į klubą atvyko pasipuošęs kiltu, o savo kiaušiukus atnešė krepšyje. “Jis pakėlė kiltą, parodė kiekvienam mūsų ką jis pasidarė, o po to tiesiog krito ant grindų. Kraujas buvo visur, tai buvo siaubinga”, – vėliau pasakojo vienas iš liudininkų.

… neregėtu skandalu 2005 m. balandžio mėnesį baigėsi Estijos krepšinio lygos ketvirtfinalio rungtynės tarp Tartu “Rock” ir Raplos “BIG/new balance” ekipų. Iki mačo pabaigos likus žaisti 55 sekundes, tarp abiejų komandų žaidėjų kilo masinės muštynės, po kurių iš aikštelės pašalinta buvo net 19 krepšininkų. Po netaiklaus Raplos krepšininkų tritaškio metimo kamuolį atkovojęs “Rock” žaidėjas Augenijus Vaškys buvo grubiai stabdomas pražanga. Arbitrai skyrė nesportinę pražangą “BIG/new balance” ekipai, tačiau į įvykio vietą supuolę krepšininkai pratęsė inicidentą kumščiais. Rungtynes tęsti liko 2 Tartu ir 3 Raplos klubo krepšininkai. Nors pagal FIBA nuostatus aikštelėje turi būti bent po tris abiejų ekipų žaidėjus, rungtynių komisaras nusprendė tęsti mačą.

… Irano futbolo federacijos 2005 m. rudenį išplatintame pranešime buvo teigiama, kad ilgaplaukiai, aptemptas kelnes, vakarietiškus marškinėlius ir prašmatnias grandinėles nešiojantys futbolininkai gali būti pašalinti iš šalies klubų ar net rinktinės. Tai Irane sukėlė daug diskusijų. Keli šalies rinktinės žaidėjai, įskaitant Miuncheno “Bayern” saugą Ali Karimi, sukritikavo futbolo funkcionierius už kišimasi į jų asmeninį gyvenimą.

◊ 

… per 2006 m. pasaulio futbolo čempionatą “Daimler Chrysler” automobilių gamyklos vadovybė atšaukė liepos 4 d. vakarinę pamainą, kad visi darbuotojai galėtų tiesiogiai pažiūrėti Vokietijos ir Italijos pusfinalio rungtynes. Naktinė pamaina prasidėjo, kaip visada 2.30 vietos laiku liepos 5 d.

… per 2006 m. pasaulio futbolo čempionatą Berlyne chuliganai pririšo prie stulpų, medžių ir turėklų futbolo kamuolius, pripildytus betonu. Šalia kamuolių buvo paliktas užrašas: “Ar gali įmušti?”. Du surizikavę sirgaliai patyrė sunkias kojų traumas. Policijai pavyko sučiupti nenaudėlius. Iš viso mieste buvo rasti mažiausiai šeši tokie kamuoliai.

… 2006 m. pasaulio futbolo čempionato rungtynių transliacijos buvo labai populiarios tarp Tailando budistų vienuolynuose. Dėl to vienuoliai net pradėjo praleisti rytines religines ceremonijas. Dėl didelio laiko skirtumo tarp Vokietijos ir Tailando tiesioginės transliacijos prasidėdavo paryčiais ir vienuoliai sunkiai galėdavo atsikelti penktą ryto, kaip to reikalauja tradicijos.

… anot Nacionalinės sporto prekių asociacijos („National Sporting Goods Association”) JAV vartotojai 2004 metais snieglenčių sporto aprangai ir reikmenims išleido 270 mln. JAV dolerių. Tai yra daugiau nė ledo ritulio ir futbolo „amunicijai” kartu sudėjus (225 mln. $).

… daugiausia medalių žiemos olimpinėse žaidynėse yra laimėję Norvegijos sportininkai?

 … kad ledo ritulys olimpinėse žaidynėse debiutavo 1920 metais ir tai buvo vasaros žaidynės, vykusios Antverpene, Belgijoje? Į žiemos žaidynių programą ledo ritulys buvo įtrauktas 1924 metais.

… yra tik keturios žiemos sporto šakos, kurių varžybos vyksta uždarose patalpose – akmenslydis, ledo ritulys, dailusis ir greitasis čiuožimas?

… pirmosios žinomos biatlono varžybos įvyko tarp dviejų Norvegijos apsaugos tarnybų 1767 metais?

… tik dviems šalims, esančioms žemiau pusiaujo, yra pavykę iškovoti olimpinį medalį žiemos olimpinėse žaidynėse – Australijai ir Naujajai Zelandijai?

Comments are closed.